Strona główna » Praca nad książką dotyczącą Modelu i7W – nasze aktualne działania

Praca nad książką dotyczącą Modelu i7W – nasze aktualne działania

        Witajcie, po bardzo długiej nieobecności na blogu! W pierwszej kolejności chcielibyśmy serdecznie przeprosić wszystkich naszych czytelników za bardzo długą przerwę w naszych blogowych wpisach. W drugiej kolejności chcielibyśmy Was zapewnić, że nie marnujemy czasu. Bardzo intensywnie pracujemy nad naszym pierwszym wspólnym podręcznikiem dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego! Niebawem planujemy wydać pierwszy na polskim rynku, podręcznik z psychologii sportu dla trenerów, który oparty jest na jej autorskim modelu. Poradnik dotyczący „Modelu i7W” ma stanowić wsparcie dla trenerów, którzy szkolą zawodników na każdym poziomie rozwoju sportowego, czyli od najmłodszych adeptów do zawodowych sportowców.

            Jak zapewniają pierwsi czytelnicy (poproszeni o recenzję: trenerzy, psycholodzy sportu, wykładowcy, naukowcy i rodzice), Poradnik to bardzo unikalna pozycja na księgarskim rynku: zawierajaca konkretne, dobrze wyselekcjonowane treści, praktyczna i przyjazna trenerom. W uporządkowanej formie przekazane są cenne podstawy teoretyczne oraz oparte na nich propozycje realnych rozwiązań praktycznych.

            W pracę nad książką zaangażował się cały nasz zespół. Poszczególne rozdziały mają swoich autorów – celowo dobranych, ze względu na szczególne doświadczenie zawodowe w wybranych obszarach. Dzięki takiemu podziałowi pracy, podręcznik jest kompletny, a poszczególne rozdziały uzupełniają się i wzajemnie rozwijają.

          Model i7W poczynając od inspiruj, obejmuje kluczowe zasady postępowania trenera. Zasady te zostały skrótowo ujęte w tzw. ,,lepkie hasła” (a w skrócie: i7W): inspiruj, wyjaśniaj, wymagaj, wspieraj, wynagradzaj, wyróżniaj oraz wzrastam i wygrywam.

            Zasady te przełożone są na język praktyki w oparciu o cztery przedziały czasowe: określone zadanie, jeden trening/jedne zawody, jeden sezon oraz cała kariera sportowa. Więcej praktycznych informacji znajdziecie na ten temat w naszych poprzednik wpisach na blogu. Planujemy dalej rozwijać tam ten temat: http://sportpozytywny.pl/wyjasniajmodeli7w/

Główne cele wydania książki Model i7W to:

  • Przekazanie czytelnikom wiedzy i narzędzi, które posłużą podczas codziennej pracy trenerskiej;
  • Zainspirowanie trenerów do weryfikacji ich aktualnych metod szkoleniowych – zarówno pod kątem skuteczności, jak i długofalowego wpływu na prowadzonych zawodników;
  • Zwiększenie komfortu i satysfakcji z treningu młodych zawodników;
  • Przyczynienie się do zmniejszenia odsetka młodych sportowców, którzy rezygnują z uprawiania sportu, m.in. na skutek niewłaściwych i nieprzemyślanych metod treningowych;
  • Podkreślenie znaczenia przygotowania mentalnego w pracy trenera;
  • Zwrócenie uwagi polskiego społeczeństwa na innowacyjny sposób podchodzenia do sportu i osiąganych wyników.

        Jeśli chcesz wesprzeć wydanie Poradnika, serdecznie zapraszamy do kontaktu . Każda przekazana kwota znacząco przybliży nas do wydania tak ważnej i potrzebnej pozycji, a tym samym przyczynieni się do rozwoju Sportu Pozytywnego w Polsce.

Ewa Serwotka, Artur Poczwardowski, Martyna Tadzik i Tomasz Kurach

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *