Strona główna » Projekt Wspieraj i Wygrywaj, Model i7W – gdyńscy trenerzy sięgają coraz wyżej!

Projekt Wspieraj i Wygrywaj, Model i7W – gdyńscy trenerzy sięgają coraz wyżej!

Wraz z Gdyńskim Centrum Sportu kontynuujemy projekt „Wspieraj i Wygrywaj – Sport Pozytywny w Gdyni”. Tak, jak przy okazji pierwszej edycji rozwijamy naszą autorską Metodę i7W oraz popularyzujemy psychologię sportu. Druga edycja to wyjście naprzeciw indywidualnym potrzebom trenerów i ich zawodników. W ramach projektu współpracujemy z 8 trenerami – w ich szeregach są przedstawiciele: gimnastyki artystycznej, judo, koszykówki, piłki nożnej, pływania, piłki ręcznej oraz żeglarstwa.

Jakie są dokładnie założenia projektu?

W tej edycji znalazły się przede wszystkim  konsultacje z trenerami oraz obserwacje przez psychologów sportu trenerów w ich żywiole, czyli na salach gimnastycznych, pływalniach, w pracy z zawodnikami. Po obserwacjach przychodzi czas na otwartą rozmowę, omówienie tego, co wydarzyło się podczas treningu nawiązując do Metody i7W. Tu także ma miejsce zaproponowanie ćwiczeń i zadań z zakresu psychologii sportu, które pasują do omawianej sytuacji. W ramach projektu odbywają się także indywidualne konsultacje z młodymi zawodnikami, a nawet warsztaty. Całemu zespołowi fundacji zależy, aby poszerzać świadomość sportowców na temat przygotowania mentalnego, psychologii sportu i sportu pozytywnego, a także wspomagać ich w realizowaniu swoich sportowych jak i pozasportowych potrzeb oraz pasji. Kolejną nową formą, która może zaciekawić osoby zainteresowane psychologiczną stroną sportowego świata jest zakładka ekspercka znajdująca się na stronie Gdyńskiego Centrum Sportu, na której sukcesywnie pojawiają się komentarze dotyczące gdyńskich wydarzeń sportowych w oparciu o Metodę i7W oraz znaną w psychologii sportu Piramidę Sukcesu.

Psychologia sportu pomocna na każdym etapie kariery sportowej?

W XXI wieku na sukces w sporcie wpływa nie tylko siła, ale kondycja psychologiczna i wiara we własne możliwości. Rozwój strony mentalnej pozwala przezwyciężać kryzysy i podejmować trafne decyzje w trudnych sytuacjach, dając przewagę nad równie dobrze technicznie, taktycznie przygotowanymi rywalami. I chociaż kryzysy, czy cele w sporcie są różne w zależności od etapu kariery sportowej, to psychologia sportu wyposaża zawodników i trenerów w narzędzia ułatwiające funkcjonowanie w sporcie i umożliwia wspinanie się na coraz to wyższy poziom. Poprzez działania w ramach projektu przekonujemy trenerów, rodziców, miejscową społeczność, że warto już od najmłodszych lat wzmacniać mentalnie młodych zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *